به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، شهرام کرمی به مناسبت برگزاری همایش ملی تئاتر خیابانی «سردار آسمانی» پیامی را صادر کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

«شهادت هنر مردان خداست

بی گمان آنانکه بی و ریا و خالص بزرگترین سرمایه این جهانی خود را که همانا جان و زندگی است در طبق اخلاص می گذارند تا دنیا را از شر و بدی محفوظ بدارند هنرمندانی بزرگند. تئاتر مظهر تقابل و تضاد است تضاد نیکی و بدی سپیدی و سیاهی، خیر و شر. هنرمند متعهد می کوشد تا با شناخت کامل جهان خود، تیرگی ها و بدی ها را با شیواترین بیان به مخاطبانش بنمایاند که از دریچه این نمایش آنان را به تفکر و تدبر وا دارد.
و ما حصل این تلاش بی گمان قدمی است در راه روشنی. جایگاه و شان شهدا و مدافعان وطن بر کسی پوشیده نیست در این میان اما برخی چهره ها به سبب افکار، کردار و منش ویژه شان ، شانی متعالی می یابند و تاریخ بی گمان موثر از نام و اثر آنها خواهد بود.

شهید بزرگوار سردار سپهبد قاسم سلیمانی نیز از این زمره اند. مردی والا که در عین بی ادعایی تاثیری سترگ در جهان اسلام در تاریخ معاصر داشتند. بازنمود و نمایش گوشه هایی از این تاثیر شگرف به مدد هنر مردمی تئاتر، کم ترین رسالتی است که هنرمندان ارجمند این وادی می توانند ادا نمایند. همت و تلاش ارزنده تمام هنرمندان و دست اندرکاران نخستین همایش سردار آسمانی را ارج نهاده و از درگاه پروردگار مهربان برای همه عزیزان پیروزی و سربلندی آرزومندم.»

انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیادفرهنگی روایت فتح با هدف تکریم شخصیت، ایثار و سال‌ها مجاهدت سردار سرافراز سپاه اسلام، مجاهد شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و نیز ترویج فرهنگ مقاومت و پایداری با همکاری و مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و مجموعه فرهنگی گردشگری عباس آباد همایش ملی تئاتر خیابانی «سردار آسمانی» را برگزار می‌کند.