به گزارش خبرنگار مهر، نمایش «نسخ» نوشته امید غفاری و طراحی و کارگردانی امیرحسین غفاری اجرای عمومی خود را از امروز ۲۵ آذر ماه در تماشاخانه هامون آغاز می کند.

گروه نمایش «چشبود» درباره شکل گیری این اثر نمایشی نوشته است: «شروع پروسه تمرین با یک طرح اولیه آغاز شده و در این روند متن اجرا با رویکرد آزمون و خطا به موازات تمرین و به کمک بازیگران کامل شده است. هدف گروه، رسیدن به فضایی منحصر به فرد، ترکیب بندی در تصاویر و مواجهه بدن بازیگر بدون کلام است. در ایده اجرایی این نمایش دیالوگ ها ضبط شده و از بلندگوهای سالن پخش‌ می شود.»

داستان نمایش درباره خانواده‌ای است که موش خانگی شان مرده و در تدارک مراسمی برای او هستند.

این اثر نمایشی برگزیده دهمین جشنواره دانشجویی تئاتر سوره است و برنده تندیس کارگردانی برای امیرحسین غفاری، تندیس بازیگری مرد برای صادق مرادی، تقدیر نمایشنامه نویسی، تقدیر طراحی لباس برای سینا ایرانپور و تقدیر طراحی صحنه برای امید غفاری و امیرحسین غفاری شده است.

حمیدرضا بداغی، صادق مرادی، مریم نجار، بردیا رحیمی، لنا غریفی، سارا رستم بازیگران نمایش «نسخ» هستند.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از دستیار کارگردان: مهدی حسین زاده، مدیر صحنه: سویل جعفری، دستیار صحنه: امیرحسین اربابی، اتاق فرمان: محمد امین افشار، طراح لباس: سینا ایرانپور، طراحان صحنه: امید غفاری، امیرحسین غفاری، طراح صدا و آهنگساز: وصال جواهری، طراح نور: امیرحسین غفاری، طراح گرافیک: مهدی دوایی، ساخت تیزر: محمد نوحی.

این نمایش از ۲۵ آذر تا ۱۳ دی ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه هامون به صحنه می رود.

تجربه پیشین این گروه، نمایش«عشق ثگی» بود که سال گذشته در عمارت نوفل لوشاتو اجرا شد.