به گزارش خبرنگار مهر، اداره کل هنرهای نمایشی در روزهای پایانی سال ۹۸ و با توجه به شرایط و اتفاقاتی که برای تئاتر ایران رخ داده، با استعفای شهرام کرمی در بلاتکلیفی به سر می‌برد. در این بین صحبت‌هایی در خصوص انتخاب سرپرست برای این اداره کل و نام چند گزینه نیز مطرح شده است.

یکی از نام‌هایی که به صورت جدی برای حضور در مدیریت تئاتر ایران به عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی مطرح شده، قادر آشنا است؛ مدیری که پیش از این نیز در اداره کل هنرهای نمایشی قرار داشت و در حال حاضر مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران و قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است.

قادر آشنا مدیرکل اسبق هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره احتمال حضور مجدد خود در اداره کل هنرهای نمایشی به خبرنگار مهر گفت: دکتر سیدعباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با من صحبت و مذاکراتی درباره حضور مجدد در اداره کل هنرهای نمایشی داشتند که من تصمیم‌گیری نهایی در این باره را به خود ایشان واگذار کرده‌ام.

حضور مجدد قادر آشنا به‌عنوان مدیرکل هنرهای نمایشی طی ۲۴ ساعت گذشته یکی از جدی‌ترین گزینه‌هایی است که برای مدیریت تئاتر ایران مطرح شده است و باید دید در روزهای باقیمانده از سال ۹۸ تکلیف مدیریت تئاتر ایران مشخص می شود یا نه.