به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مدیرکل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تغییر برنامه سالن‌های نمایش کانون خبر داد و گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و برای رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامت مخاطبان کودک و نوجوان و خانواده‌ها، تمامی نمایش‌ها در ۲ سالن گلستان و بوستان و سینما تئاتر کانون تا پایان سال اجرا نخواهند داشت.

امیر مشهدی‌عباس همچنین به تغییر زمان اجرای آخرین نمایش تولید شده در مرکز تولید تئاتر کانون اشاره کرد و افزود: نمایش «قصه حاجی‌فیروز و ننه سرما» به نویسندگی و کارگردانی جواد انصافی با محوریت آداب‌ و رسوم عید نوروز که برای اسفند ۹۸ و فروردین سال جدید تولید شده است، با توجه به شرایط فعلی زمان اجرای آن را به تعویق انداختیم.

وی یادآور شد: این نمایش پس از تعطیلات نوروز اجراهای خود را در سالن بوستان این مرکز آغاز خواهد کرد و تاریخ دقیق آن اعلام خواهد شد.

نمایش «قصه حاجی‌ فیروز و ننه سرما» با پرسش کودکی آغاز می‌شود که می‌خواهد بداند علت خوابیدن ننه سرما هنگام آمدن عمو نوروز چیست. عمو نوروز و حاجی فیروز که معتقدند اگر ننه سرما بیدار شود، اتفاق‌هایی برایش رخ می‌دهد تلاش می‌کنند کودک را مجاب کنند.

این نمایش ویژه کودکان ۶ تا ۱۲ سال است و هنرمندانی همچون جواد انصافی، امیرحسین و امیرمحمد انصافی، حمید رئوف‌تبار، فروغ یزدان، نیلوفر سیاری، رضا معراجی، تینا نوروزی، مرضیه محمدی و حانیه رهگذر در آن ایفای نقش می‌کنند.

همچنین علیرضا حسین‌پور طراح صحنه، امیرحسین انصافی سازنده موسیقی، حامد نصرآبادیان طراح حرکت و علی یدالهی طراح پوستر این نمایش هستند.

مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پارک لاله تهران و سینما تئاتر کانون در خیابان خالد اسلامبولی، نبش خیابان سوم واقع ‌شده‌اند.