به گزارش خبرگزاری مهر، «شیر خشک» با طراحی و کارگردانیِ نوید معمار و تهیه‌کنندگی بهروز محمودی دی‌ماه ۱۳۹۸ در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

این اثر، برآمده از گروه تئاتر «آماتا» است؛ دغدغه اصلی این گروه، پیوند فضاسازی غربی رابرت ویلسون با فضاسازی شرقی گروتفسکی است. «شیر خشک» دومین پروژه در راستای هدف اصلیِ گروه تئاتر «آماتا» یعنی تأکید بر تصویر و تئاتر فضا (بدون دیالوگ و مبتنی بر تصویرسازی) است. پروژۀ قبلی نوید معمار، نمایش «آقامحمدخان» بوده که در جشنواره فجر اجرا و برنده تندیس موسیقی این جشنواره شد.

«آقامحمدخان» در فستیوال‌های Unidram (آلمان) و Map (باکو) به نمایش درآمده است اما پس از قبولی در فستیوال‌های متعدد به سبب حمایت‌نشدن، مشکل مالی و بعضاً مشکل دریافت ویزا نتوانسته به صورت حضوری روی صحنه برود به عبارتی، اولین پروژه گروه «آماتا»، در فستیوال‌های Zlomvaz (پراگ) و Miami performance (میامی) به صورت فیلم اجرا پخش شد و پس از قبولی در فستیوال‌های Koleso teatr kiev (اوکراین)، International youth theatre festival verme (بلغارستان)، Performance art depot (آلمان)، Festival opera prima (ایتالیا) و Kufar international festival (بلاروس) به دلیل مشکلات ذکرشده امکان اجرا نیافت.

در توضیح این نمایش آمده است: «وقتی به دیدن «شیر خشک» می‌آیید، به خودتان اجازه دهید که از فرصت دیدن و اندیشیدن لذت ببرید.»

اطلاعات تکمیلیِ این نمایش در رابطه با زمان اجرا، بازیگران و عوامل اجرایی به‌ زودی اعلام خواهد شد.