به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی تماشاخانه «دیوار چهارم»، متین اوجانی که در کارنامه هنری خود کارگردانی آثار نمایشی و تلویزیونی همچون «یه اتفاق ساده»، «عاریه»، «چمدانهای خالی»، «ملکه های فرانسه»، «رام کردن زن سرکش» و … را دارد این بار به سراغ پرداختی نو از نمایشنامه «خرس» نوشته آنتون چخوف رفته است.

اوجانی در رابطه داستان این اثر عنوان کرد: در افسانه ها چنین آمده است که سلطان کئوک و همسرش شمشیری جادویی را از استاد کوندور به عنوان هدیه پذیرفتند و آن را ذوب کردن و در قالبهای جدید ریختند یکی را اژدها کش و دیگری را ستاره گیر نام نهادند؛ هر که مالک هر دو شود بر جهان هنرهای رزمی فرمان می راند؛ البته همگان هر دو شمشیر را با هم می خواستند و اینگونه شد که نبردهایی میان فرقه های مختلف شکل گرفت و … .

وی همچنین در مورد روند اجرایی و ویژگی «رهایی از شائولین» افزود: این نمایشنامه نیم نگاهی به اثر زیبای انتوان چخوف به نام «خرس» دارد. فضا سازی و جغرافیای کار مربوط به معابد چینی هنرهای رزمی به نام «شائولین» است؛ اسیر شدن انسان کنونی در یک سری مقررات و قوانین خود ساخته باعث می شود تا روزی او را به فکر فرو ببرد و دنبال بهانه ای باشد برای فرار از دست عادات و حساسیتهای مصنوع دست خودش؛ اتمسفر یا بهتر بگویم ژانر نمایش روانشناسی؛ رئال؛ فانتزی است. استفاده از رنگهای اصلی در نورپردازی و بازی با صداهایی که از هنجره ی بازیگران روی صحنه در می آید یکی از نقاط خلاقه و زیبای کار به حساب می آید که بارها مورد توجه قرار گرفته است.

پیش فروش نمایش «رهایی از شائولین» در سایت تیوال آغاز شده است و علاقه مندان جهت تهیه بلیت این اثر، می توانند به نشانی تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، ببین سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴ مراجعه کنند.