به گزارش خبرنگار مهر، جمشید مددی از فعالان با سابقه عرصه تئاتر ایران و اداره کل هنرهای نمایشی بود که طی نزدیک به ۳ دهه گذشته در مجموعه‌های تئاتر شهر، اداره برنامه‌های تئاتر و همچنین تماشاخانه سنگلج فعالیت می‌کرد. وی روز جمعه ۲۳ اسفند و بر اثر سکته قلبی چشم از جهان فروبست.

پریسا مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج که سابقه همکاری با جمشید مددی در این تماشاخانه و همچنین در عرصه تئاتر را داشت، در حالیکه بسیار متأثر بود، به خبرنگار مهر گفت: روز پنجشنبه ۲۲ اسفند در گروه تماشاخانه سنگلج در فضای مجازی پیامی را مبنی‌بر مساعد نبودن حال آقای جمشید مددی دیدم. ساعت ۴ عصر بود که با ایشان تماس گرفتم و جویای احوالش شدم. مدام می‌گفت که جای نگرانی نیست و حالش خوب است.

وی ادامه داد: متأسفانه ساعت ۱۰ دیشب متوجه خبر درگذشت آقای مددی شدم و در تماس‌هایی که با خانواده و دوست ایشان آقای مجتبی گیویان داشتم، خبر تأیید شد. به گفته آقای گیویان درگذشت ایشان بر اثر سکته قلبی بوده است.

مقتدی درباره مراسم خاکسپاری زنده‌یاد جمشید مددی، اظهار کرد: خانواده ایشان اقدامات لازم برای خاکسپاری آقای مددی در شهر اردبیل را انجام داده‌اند و قرار است ایشان در زادگاهش به خاک سپرده شود.

مدیر تماشاخانه سنگلج در پایان سخنان خود تأکید کرد: همه ما تجربه مرگ ناگهانی عزیزان، دوستان و همکاران خود را داشته‌ایم ولی با این وجود همچنان از دست دادن عزیزان باورنکردنی است. من یکی از بهترین همکارانم را از دست دادم و داغشان بر دل من نشست. آقای مددی که انسانی بسیار شریف و با گذشته بود، سال دیگر بازنشسته می‌شد. واقعاً برای از دست دادن آقای مددی که سابقه فعالیت بالایی در تئاتر داشت و همه از او به نیکی یاد می کنند، متأسفم.