به گزارش خبرنگار مهر، در ایام تعطیلی فعالیت‌های تئاتری و بسته بودن سالن‌های نمایش، هنرمندان تئاتر هم منفعل نیستند و هر کدام با ایده‌هایی فردی یا گروهی اقداماتی را در خصوص بالا بردن روحیه مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر و همچنین فعال کردن هم صنفی‌های خود انجام می‌دهند.

به تازگی تبلیغاتی در فضای مجازی مبنی‌بر راه‌اندازی رادیوی اینترنتی «رادیو تراس» منتشر شده و شماره صفر این برنامه نیز در فضای مجازی بارگذاری شده است.

در تبلیغ این برنامه رادیویی نام هنرمندان و فعالان تئاتری دیده می‌شود؛ حمید پورآذری، عباس جمالی، حسین جمالی، آرش عزیزی، مازیار سیدی و امیر قالیچی.

حضور حمید پورآذری سرپرست گروه تئاتر «پاپتی‌ها» و کارگردانی که همیشه با جوانان آثار مختلفی را در فضاهای تئاتری و غیر تئاتری روی صحنه برده است در این برنامه رادیویی که همراه با صدای وی نیز هست، جالب توجه است.

عباس جمالی از دست‌اندرکاران برنامه «رادیو تراس» درباره این برنامه و شکل‌گیری آن، به خبرنگار مهر گفت: «رادیو تراس» نتیجه روزهای قرنطینه خانگی و ویدئوکال‌هایی بود که با بچه‌های تئاتر داشتیم. تصمیم گرفتیم رادیویی اینترنتی را با هدف جذب مشارکت حداکثری خانواده تئاتر در شرایط و وضعیت فعلی راه بیاندازیم.

وی درباره سوژه‌های مدنظر در این برنامه، توضیح داد: هر فصل «رادیو تراس» روی موضوعات مختلف متمرکز است؛ به‌عنوان مثال موضوع فصل اول «خواب و رویا» است. قرار است در فصل‌های بعدی هم به موضوعات متنوع دیگری بپردازیم که در این راستا پذیرای ایده‌ها و نظرات اهالی و خانواده تئاتر هستیم. به طور حتم در یکی از فصل‌های «رادیو تراس» به خود موضوع تئاتر هم خواهیم پرداخت.

این بازیگر و کارگردان تئاتر در ادامه درباره گروه سازنده و اجرای «رادیو تراس» افزود: حسین جمالی مسئول تیم ساخت، بنده مسئول تیم نویسندگان و حمید پورآذری، آرش عزیزی، مازیار سید و امیر قالیچی هم اعضای تیم ایده «رادیو تراس» هستیم.

جمالی درباره زمان پخش «رادیو تراس» گفت: این برنامه هفته‌ای یک بار، روزهای شنبه، ساعت ۲۲ روی فضای اینستاگرام و تلگرام منتشر می‌شود.

وی در پایان تأکید کرد: منتظر مشارکت هنرمندان تئاتر و ارائه ایده‌ها و نظرات شان برای هر چه بهتر شدن «رادیو تراس» هستیم.

لوگوی «رادیو تراس» توسط صالح تسبیحی طراحی شده است.