به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، بهرام ابراهیمی که کارگردانی رادیو تئاتر «سردار عشق» را بر عهده دارد در این باره گفت: داستان این نمایش به تنهایی شهید سردار سلیمانی و حسرت هایی که از یاران رفته اش دارد، می پردازد.

وی ادامه داد: در این سال ها غیر از ملاقات با فاصله ۱۰ متری هیچوقت سردار سلیمانی را از نزدیک ندیدم ولی بسیار از شخصیت و منش ایشان خوشم می آمد و با کارهایی که برای وطن عزیزمان انجام دادند احساس دِین به آن شهید بزرگوار داشتم.

ابراهیمی افزود: به نظرم آن شهید عزیز آدم خاصی بود، آن طور که من از زندگی ایشان اطلاعات کسب کرده ام و گاهی سخنرانی هایی که از ایشان شنیدم بسیار صریح کار می کرد و به اعتقاداتش پیوسته و وابسته بود و به آنچه که می گفت اعتقاد داشت.

این هنرمند بیان کرد: شهید سردار سلیمانی در ماجراهای عراق و سوریه و داعش هم برای من بزرگتر شد. این نکته بسیار عصبانی ام می کند که کسی با هزاران کیلومتر فاصله از آن طرف دنیا مقام رسمی کشور دیگری را ترور می کند.

این کارگردان درباره نحوه تولید رادیو تئاتر «سردار عشق» گفت: امین رهبر که نویسندگی و تهیه کنندگی «سردار عشق » را بر عهده دارد این نمایش را به من پیشنهاد کرد. آن را خواندم و خوشم آمد، نقطه نظراتمان را گفتیم و شروع به تولید آن کردیم.

ابراهیمی تأکید کرد: این را هم بگویم به زودی، من وامین رهبر برای شهید سردار سلیمانی یک نمایش دراماتیک خواهیم داشت، با هم گپ زدیم و ایده هایمان را به هم گفتیم و به یک سری نکات مشترک رسیدیم و در آینده نزدیک با هم سریال رادیویی می سازیم.

هنرمند رادیو، تئاتر، سینما و تلویزیون در پایان گفت: اجرایی که امروز در تالار رودکی خواهید دید، یک کار چند رسانه ای است، صوتی، تصویری و تئاتری که هم نشانه های رادیو تئاتر را در آن می بینید و هم نشانه های سینما را. به عبارتی در اجرای امروز ما بخش هایی به صورت صوتی و بخش های دیگر به صورت تصویری پخش می شود البته تا حدی نمایش سایه هم داریم.

رادیو تئاتر «سردار عشق» عصر امروز ساعت ۱۸:۳۰ در تالار رودکی روی صحنه می رود و همزمان به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می شود، در این رادیو تئاتر بهادر ابراهیمی، دانیال ابراهیمی، بهرام سروری نژاد، شهریار حمزیان، محمد شریفی مقدم، محمدرضا قلمبر، عمار تفتی، سینا نیکوکار و سعیده فرضی به ایفای نقش می پردازند و مجید آیینه و فرزاد شریفی نیز به عنوان صدابردار با این گروه همکاری می کنند . امین رهبر تهیه کننده و نویسنده و بهرام ابراهیمی کارگردانی «سردار عشق» را بر عهده دارند.

علاقه مندان برای تماشای اجرای زنده این نمایش رادیویی می توانند هم اکنون برای حضور رایگان به سایت رادیو نمایش مراجعه و در سامانه «نقش» نام نویسی کنند.