به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی و ارتباطات جشنواره، روز گذشته ۲۹ آذر ماه پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان با معرفی برترین های بخش های مختلف رقابتی و اهدای جوایز به برگزیدگان در تالار آزادی دانشگاه کاشان به پایان رسید.

در این آیین که شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی، شهردار و شماری از اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، معاون مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، رییس ستاد، دبیر و هیات داوران بخش های صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان حضور داشتند، برگزیدگان و برترین های حوزه های مختلف در سه بخش رقابتی جشنواره تئاتر مهر کاشان، نمایش های صحنه، خیابانی و نمایشنامه خوانی، معرفی و و با اهدای لوح و تندیس و جایزه نقدی تجلیل شدند.

هیات داوران مسابقه نمایش های صحنه ای پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در بخش طراحی لباس نمایش های صحنه ای به ترتیب امید نیاز را برای نمایش «آتروپین»، وحید رضا صادقپور برای نمایش «آوازخوان طاس» و الهام ابنی را برای نمایش «کوچه مختار» شایسته عناوین اول تا سوم دانستند.

این هیات در بخش موسیقی نمایش های صحنه ای علی خاتمی با نمایش «زمین سوخته» را شایسته عنوان هنرمند برتر این بخش دانست و امید نیاز و امیر اسلام پور طراحان موسیقی نمایش «آتروپین» را به عنوان نفرات رده دوم معرفی کرد و در طراحی صحنه نمایش های صحنه ای نیز به ترتیب ستار مهرشاد با نمایش «زمین سوخته» و امید نیاز با نمایش «آتروپین» را به ترتیب به عنوان نفرات اول و دوم معرفی و عنوان سوم مشترک را نیز شایسته احمد کتابی و نوشین شکری برای نمایش «با من حرف بزن» و جواد صداقت را برای نمایش «کوچه مختار» دانست.

در بخش انتخاب بهترین بازیگر زن نمایش های صحنه ای، الهام ابنی با نمایش «کوچه مختار» حائز عنوان برتر شد و به ترتیب آلاله زارع طلب با نمایش «روزمرگی» و مجموع بازیگران زن نمایشِ «است» به عناوین دوم و سوم این بخش رسیدند. در بخش انتخاب بهترین بازیگر مرد نیز، جواد صداقت با نمایش «کوچه مختار» حائز رتبه برتر شد و پس از وی رضا کریمی با نمایش «آتروپین» و وحیدرضا صادقپور با نمایش «آوازخوان طاس» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در بخش معرفی و تجلیل از کارگردان برتر نمایش های صحنه ای نیز، جواد صداقت و الهام ابنی با نمایش «کوچه مختار» کارگردان برتر شناخته شدند و پس از این ۲ امید نیاز با نمایش «آتروپین» و سینا شفیعی با نمایش «با من حرف بزن» به ترتیب حائز عناوین دوم و سوم شدند. در بخش نمایش برتر از دیدگاه مردم نیز بر اساس آرا و نظرات کسب شده از نظرسنجی های پس از اجراها، نمایش« ۳ کیلو و ۲۵۰ گرم» به کارگردانی محسن نجارحسینی حائز این عنوان شد. در بخش انتخاب نمایشنامه نویس برتر نیز رضا گشتاسب با نمایش «کوچه مختار» نفر برتر این بخش شد و پس از وی امید نیاز با نمایش «آتروپین» و سینا شفیعی با نمایش «با من حرف بزن» به ترتیب به عنوان نفرات دوم و سوم این بخش معرفی و تجلیل شدند.

هیات داوران همچنین نمایش های «کوچه مختار»، «با من حرف بزن» و «آتروپین» را برای اجرای عمومی برگزید. هیات داوران همچنین با هدف ارجداشت تلاش و استعداد بازیگران نوجوان این جشنواره، رضا بابایی بازیگر نمایش «با من حرف بزن» و علیرضا هوشیار از نمایش «آتروپین» را شایسته تجلیل دانست.

در بخش مسابقه نمایش های خیابانی پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان، هیات داوران احمد صمیمی و احمد جعفری را برای نمایش «مین» در بخش موسیقی نمایش های خیابانی به عنوان نفرات برتر برگزید و در بخش طرح و ایده نیز هما پارسایی برای نمایش «سرشت» را حائز را شایسته رتبه برتر دانست. در بخش بازیگر زن نمایش خیابانی نیز فاطمه حسنی با نمایش «مین» و در بخش بازیگری مرد نیز مهدی داوودی با نمایش «سه قطه آب» عنوان برتر را کسب کردند. همچنین در بخش انتخاب کارگردان برتر نمایش های خیابانی نیز احمد صمیمی با نمایش «سه قطره آب» عنوان برتر را کسب کرد.

هیات داوران بخش نمایشنامه خوانی جشنواره نیز در بخش کارگردان برتر، دیپلم افتخارِ این بخش به همراه جایزه نقدی را به نسا سلیمانی برای کارگردانی نمایشنامه خوانیِ «کوکوی کبوتران حرم» از خمینی شهر و لوح تقدیر این بخش را نیز به اشکان عاشوری برای کارگردانی نمایشنامه خوانیِ «دیوار» از کرمان اختصاص داد. این هیات همچنین در بخش انتخاب نقش‌خوانی زن برتر، لوح تقدیر خود را به صورت مشترک به خانم ها خاطره نورتاب برای نقش‌خوانیِ مادر در نمایشنامه «سعادت لرزان مردمان تیره روز» از تبریز و الهام الثوره خسروی برای نقشخوانیِ دخترِ اوّل در نمایشنامه «دیوار» از کرمان اختصاص داد و دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی را نیز به صورت مشترک شایسته نجمه مهرابی برای نقشخوانیِ «آذر» و مهتاب رحیمی برای نقشخوانیِ «فرح» در نمایشنامه کوکوی کبوتران حرم از خمینی شهر دانست.

هیات داوران مسابقه نمایشنامه خوانی همچنین در بخش نقش خوان مرد لوح تقدیر خود را به مهدی مددکار نقش خوان پدر در نمایشنامه «سعادت لرزان مردمان تیره روز» از رشت اهدا کرد و دیپلم افتخار به همراه جایزه نقدی را نیز به صورت مشترک شایسته مرتضی زینل برای نقش خوانی شخصیت نصرالله در نمایشنامه «سعادت لرزان مردمان تیره روز» از رشت و علی محمدزاده برای نقش خوانی نقش پدر در نمایشنامه «سعادت لرزان مردمان تیره روز» از تبریز دانست.

همچنین در بخش انتخاب عکس های برتر از لنز دوربین شرکت کنندگان در کارگاه عکاسی تئاتر جشنواره که به ثبت متن و حواشی این رخداد پرداختند، هیات انتخاب عکس های برتر شیرین ابوالفضلی و مهدیه کریمیان را شایسته تقدیر و مسعود فدوی، مهدیار زمزم و وجیهه اقبالی را بدون اولویت به عنوان برگزیده و شایسته تجلیل و دریافت دیپلم افتخار دانستند.