به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی نخستین شادواره جهانی دنیای رنگی، مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری امیدیه، گروه اتوبوس صلح و شادی، خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشان ها (سرای مهر) نخستین شادواره جهانی دنیای رنگی را با محوریت «چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس کرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)» ، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «کرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «کرونا به ما آموخت که چشم ها را باید شست» را در نوروز سال ۹۹ برگزار می کند.

متن فراخوان به شرح ذیل است:

«به نام حقیقت
نخستین شادواره دنیای رنگی

سبک دل چو یاران به منزل رسند
نخسبد که واماندگان از پسند (سعدی)

دگر بار سنگینی پیام هم نوع دوستی بر گرده ی این گیتی گران آمده است و چون بازگشتی در نهایت شتاب اولیه ی تولد این آرمان در ذوق ذهن فریبنده مان میزند؛ آری به راستی کوچک ترین ریگی بر مسیر حرکت پر زرق و برق و ژست گونه ی این سامان ، واژگونی مهیبی در پی دارد؟ آینده پاسخ مان را خواهد داد؛ همگان با ذهنی آشفته و دلی بسته بر امید بر بقای این سازمان بنا شده مان ، به نظاره نشسته ایم.

با احساسی از جنس باور و تردید …

به هر گونه باید مسیر را طی کرد، آزمونی جهان شمول بر ما اجبار شده است که تا زمان اعلام نتایج باید نشست و علاج ی بر حال و مروری بر راه پیموده از گذشته داشت. علاجی از جنس اراده «عمومی»، حال آنکه می بایست مفهوم اش را از «اراده اکثریت» و «اراده همگان» مشخص کرد؛ اراده اکثریت لزوما اراده عمومی نیست ، زیرا صرف اکثریت عددی اراده را عمومی نمی گرداند مگر اینکه برای خیر عمومی باشد. تا زمانی که اراده فردی بر مسائل خصوصی و بقای شخصی توجه دارد، جمع اراده های فردی نمی تواند اراده عمومی را ایجاد کند . پس بر آنیم تا اراده عمومی مبتنی بر خیر عمومی را باری دیگر تمرین کنیم، در خانه بمانیم و بیش از نیاز مصرف مان، بر انباشت هیجانی و اکثرا بی فایده اقلام گوناگون اصرار نورزیم، باشد که شاید سایه رویای بشر دیگر بار دیده شود.

محورها:
«چه برنامه ای برای ایمنی خودمان در مواجهه با ویروس کرونا داشته باشیم»، «فرهنگ انسانی (یاری رسان باشیم)»، «حفظ تندرستی و ایمنی خانواده (نوروز در خانه بمانیم )»، «کرونا دروازه بی مرز جهان (جهان مرز ندارد)» و «کرونا به ما آموخت که چشم ها را باید شست»

شعار شادواره : از کرونا امید و آگاهی می سازیم.

برگزارکنندگان:

مؤسسه نمایش خلاق بازی و یادگیری «امیدیه» و «گروه اتوبوس صلح و شادی» با همکاری خانه تئاتر و جمعیت طلوع بی نشان ها (سرای مهر)

اهداف شادواره:

– برقراری فضایی پویا در زمان قرنطینه خود خواسته خانگی
– تلطیف فضای روحی و روانی خانواده ها در سرتاسر نقاط جهان
– نهادینه کردن شادی و امید بخشی در بحران ها
– تثبیت خانواده بعنوان محور فرهنگ سازی
– پیوند ریشه ای کتاب خوانی و اندیشه ورزی با تئاتر و نمایش
– شناسایی و پرورش استعدادها
– روشهای درک و شناخت و احترام به فرهنگهای مختلف همه ملت ها و اقوام جهان
– بکارگیری زبان ها و ابزارهای فرهنگی مختلف جهت تولید محتوی و اندیشه

جشنواره در پنج بخش:

۱. موسیقی
۲. پانتومیم
۳. نقاشی
۴. دابسمش
۵. استندآپ کمدی

و برای تمامی گروه های سنی:

۱ـ کودکان، ۲. نوجوانان، ۳. جوانان و بزرگسالان ۴. بخش ویژه خلاقیت خانواده

شادواره به صورت رقابتی برگزار می شود.

شرایط ارسال آثار:

۱. آثار متقاضیان دراین پنج بخش می بایست پیش از این در هیچ جشنواره ای شرکت نکرده باشد.
۲. نقاشی ها میتواند در رابطه با عید نوروز هم باشد
۳. مواد و متریال نقاشی آزاد است.
۴. زمان موسیقی فیلم و دابسمش و استند آپ کمدی ۲ دقیقه و به صورت افقی
۵. اجرای همگانی موسیقی ملت ها یا ملی
۶. نقاشی ها را به همراه بادکنک ها ،گل های کاغذی و نوارهای رنگی وعروسک های کوچک دست ساز (کودکان کشور های فارسی زبان میتواند نمادهای نوروز مثل حاجی فیروز. عمو نوروز. ننه سرما و خاله گلبهار و…باشد) از پنجره ها ،بالکن ها دیوارها، راه پله، درب حیاط و کوچه و یا پشت بام آویزان کنند و این مراسم را در تاریخ ۲۹ اسفند قبل از سال تحویل انجام و عکس و فیلم آن را ارسال کنید.
۷. فیلم های با موبایل تهیه گردد.

آثار (چه ایرانی و چه خارجی) توسط متقاضی به شماره واتس‌آپ ۰۹۳۶۶۲۱۳۴۲۵ و یا به آدرس پست الکترونیکی Namayesh.khallagh@gmail.com ارسال گردد.

توجه ویژه: متقاضیان می بایست ابتدا و پایان فایل نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، شماره ی تماس و شهر خود را با ذکر حضوردر شادواره رنگی اعلام نمایند.

مهلت ارسال فایل های تصویری تا ۳ فروردین است.

مکان دبیرخانه: موسسه نمایش خلاق بازی ویادگیری شهرستان امیدیه ۰۹۱۶۹۵۴۶۷۵۴ و سرای مهر طلوع بی نشانها است.۳۳۱۷۰۰۱۶ ساعت کار دبیرخانه ۱۰ تا ۱۸»