به گزارش خبرگزاری مهر، نگاه ویژه‌ جدیدترین ۲ شماره‌ متوالی ماهنامه‌ نمایش به مراسم آیینی می‌پردازد که مقاله‌های «راز ماندگاری» از یدالله آقاعباسی، «چراغ آیین در شبستان فرهنگ» از علی رضایی، «مُهره ریزان (حلقه‌ای از آیین‌های شادی‌آفرین نوروزی در همدان)» از احمد بیگلریان و «آیین‌ها، سامانه‌های پیوند و همدلی» از عبدالرضا فریدزاده تألیف و منتشر شده‌اند. در گفت‌وگوی این بخش، ۲ مصاحبه‌ «رازهای شکوفایی هنر شرقی، اپرای سنتی تایوان» ترجمه‌ گفت‌وگو با ما بائو ـ شان و «اصالت کهن…» گفت‌وگو با هوشنگ جاوید آمده است.

نقدهای نمایش‌های «ولپُن»، «شک»، «کلوچه‌ی دارچینی»، «بوقلمون» و «بیگانه در خانه» در بخش نقد تئاتر ماهنامه چاپ شده‌اند. مقاله‌ «نقشینه، نقاش هنر و اخلاق بر صحنه‌ی تئاتر ایران» به قلم پیمان شیخی از دیگر مطالب این بخش است.

سرمقاله‌ «نوروز، اسطوره مرگ و رستاخیز در ایده کیهانی» به قلم نصرالله قادری، گفت‌وگو با جمشید ملک‌پور با عنوان «تا روزگار در آینده چه قلم زند»، گفت‌وگو با مهدی رحمانی با نام «فتحنامه‌ی کلات داستانی پر از رمز و راز» و گفت‌وگو با مهدی فرشیدی با نام «خدمت به نظام سرمایه‌داری و خیانت به نظام انسانی» از دیگر بخش‌های قابل خواندن این شماره هستند.

نکوداشت این ۲ شماره‌ مسلسل، طبق روال سال‌های پیش به ۲ شخص، یعنی هواس پلوک و کمال‌الدین غراب اختصاص دارد که یادداشت‌ها و نیز مصاحبه‌هایی تحت عناوین «تئاتر، نیروی شگرف عاطفی» گفت‌وگو با هواس پلوک و «انگیزه‌ی من شهرت نبود» گفت‌وگو با کمال‌الدین غراب را در بر می‌گیرد.

شماره‌ ۲۴۶ـ ۲۴۷ ماهنامه‌ نمایش ویژه‌ اسفندماه ۱۳۹۸ ـ فروردین ۱۳۹۹ به مدیر مسئولی شهرام کرمی و سردبیری نصرالله قادری در ۲۰۰ صفحه و با بهای ۱۰ هزار تومان برای عموم علاقه‌مندان حوزه‌ تئاتر زیر نظرِ دفتر پژوهش و انتشارات نمایش چاپ و توزیع شده است.